Şey gibi ülke

Orta Doğu’nun ne kadar iğrenç bir coğrafya ve kültür kusmuğu olduğunu görmek ister misiniz? Onlarca örnekten sadece bir tanesini paylaşıyorum.

Burada Uykusuz dergisinin bir paylaşımı var; öpüşen gençlere saldıranları eleştiriyor. Tıklayınız.

Sonra gidip altına gelen yorumları okuyun ve ülkenin hâline, kültürsüzlük, bağnazlık, şeylik, sözde ahlâk bekçiliği yapanlar tarafından nasıl ele geçirildiğini görün. ŞEY GİBİ ÜLKE! Şey gibi diyip geçiyorum çünkü tanımı yaparsam soruşturma açılabilir. Çünkü ülkeyi şey gibi şaapanlar siz ülkeye şey gibi derseniz sizi şaapmak için ağzılarından köpük saça saça şaapabiliyorlar.

Bu şey gibi ülkeden şey olup gitmek farz oldu. Şeyi şey olsa bile umrumda değil artık. Gerçi malumunuz bütün sosyal medya hesaplarımı gitti, bir iki tane şey oğlu şeyin yaptığı şey gibi yorumlar haricinde olumlu karşılanan podcastlerimi kaldırdım; çünkü durumdan vazife çıkartan başka bir şeyin evlâdı şiâayet edip soruşturma geçirmeme sebep olabilir. Bu şey gibi ülke için değmez. Şey gibi ülkenin değer sandığı şey şey şeylerle benim değer olarak gördüğüm şeyler bile birbirini tutmuyor.

Kendisine şey muamelesi yapılan vatandaşın arkasını ben mi toplayacağım? Adam beni şey yapın, sabah akşam şey olalım, bana şey gibi davran diye yalvarırken ben ve benim gibilerin derdi arada kaynamamak olabilir sadece. Seni evire çevire şey yapsınlar, ben seni şaaparlarken vergimle buna destek olup sana daha fazla acı çektirmek istemem. Birileri gibi vergi kaçıracak kadar da şey oğlu şey değilim. Eh, geriye tek seçenek kalıyor: Şey olup medeniyete doğru yol almak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.