Mahremiyet

Mahremiyetiniz önemlidir. Hepimizin mahremiyete saygı duyan bir internete ihtiyacı var. Bu sebeple bu sitede hiçbir takip kodu, sizi takip edip profilleyecek gizli hizmetler veya üçüncü şahıs analiz betikleri bulunmuyor. Yıllarca içinde debelendiğim niceliksel değerlendirmeler pek ilgimi çekmiyor.  Sunucu bazı şeylerin kaydını tutuyor fakat sizin kim olduğunuzu anlamak için tek başına hiçbir şeye yaramayacak IP adresleri ve zaman damgaları haricinde kimse bir şey görmüyor.

Şu anki yer sağlayıcım Türkiye Cumhuriyeti devletinin hukuki erişim alanındadır. Bu durum sizi ilgilendiriyor olabilir. Bilginize sunarım.

SSL kullanıyorum. Bu temel güvenlik sistemini herkesin kullanıma ücretsiz ve pratik şekilde açan Let’s Encrypt‘e ve destekçilerine interneti biraz daha güvenli hâle getirdikleri için ne kadar teşekkür etsek az.

KVKK ve GDPR gibi mahremiyet koruyan kanunların ilgi alanına giren ve bu web sitesinde tutulan tek nitelikli veri yorum yazarken sağladığınız elektronik posta adresinizdir. Bu bilgiyi doğru vermek zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Bu talepler için iletişim kısmındaki yolları kullanabilirsiniz.